Home »

Pneumatyczne zawory rozdzielające 5/2 i 5/3, ISO1 i ISO3

Pneumatyczne zawory rozdzielające, ze względu na swoją konstrukcję, zaliczane są do zaworów rozdzielających suwakowych, gdzie organem sterującym jest suwak przemieszczany osiowo ciśnieniem sterującym lub sprężyną. Zasilanie pneumatyczne zaworów – płytowe.

Zawory rozdzielające przeznaczone są do sterowania elementami wykonawczymi (najczęściej siłownikami) w pneumatycznych układach napędowych i sterujących.

pneumatyczne zawory rozdzielajace iso

Zawory te mają uniwersalne zastosowanie w pneumatyce ze względu na znormalizowaną powierzchnię montażową przyłącza płytowego wg normy ISO5599-1. Produkty o tej specyfice znajdują się w ofercie największych firm światowych branży pneumatyki.

Pneumatyczne zawory rozdzielające są produkowane również przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Elementów i Układów Pneumatyki Sp. z o.o. w funkcji 5/2 i 5/3 o wielkościach 1 i 3.

Naszym klientom oferujemy wykonanie następujących zaworów:

– zawory rozdzielające 5/2, 5/3 sterowane pneumatycznie w tym: 5/2 sterowane jednostronnie i obustronnie, 5/3 sterowane tylko obustronnie;
– zawory rozdzielające 5/2 sterowane jednostronnie elektromagnetycznie;
– zawory rozdzielające 5/2, 5/3 sterowane obustronnie elektromagnetycznie.

Wykonujemy również ww. zawory w wersji z ręcznym przesterowaniem suwaka. Szczegółowe odmiany wykonania zaworów podano w karcie katalogowej załączonej poniżej.

Do zaworów rozdzielających 5/2, 5/3 dostarczamy płyty pojedyncze i bloki płyt przyłączeniowych w trzech rozmiarach: wielkość 1 – przyłącza G1/8, G1/4; wielkość 2 – przyłącza G1/4, G3/8 oraz wielkość 3 – przyłącza G3/8, G1/2.

Więcej informacji na temat specyfiki zaworów rozdzielających ISO możecie Państwo uzyskać kontaktując się z przedstawicielami działu techniczno-handlowego firmy. Zapraszamy do zadawania pytań!

 

Karta katalogowa – Pneumatyczne zawory rozdzielające 5/2 i 5/3 wielkość 1, 3 zgodne z ISO 5599

 

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Telefon

Temat

Wiadomość