Międzynarodowe Targi HaPeS 2014

W dniach 21-23 października odbyły się zdaniem odwiedzających specjalistów, największe i jedyne, tak branżowe w Polsce Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HaPeS 2014.

Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia i podzespoły wykorzystywane w rynku techniki płynowej, fachowe wykłady i warsztaty, prestiżowe nagrody i wyróżnienia oraz licznie odwiedzający specjaliści – to atuty zakończonych właśnie w Katowicach międzynarodowych targów hydrauliki, sterowań i napędów HaPeS.

10. edycja zgromadziła na ponad 5 tys. m kw. 130 firm z Anglii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Tajlandii, Turcji, USA, Włoch i Polski. Targi odwiedziło ponad 2 tys. osób z branży. Obecne były firmy, które współtworzą HaPeS od początku istnienia. Wystawie towarzyszyły konferencje i warsztaty prowadzone przez autorytety z branż oraz wiele mniej formalnych, ale równie ważnych spotkań wystawców z ich klientami. Pierwszego i drugiego dnia odbyła się konferencja przygotowana specjalnie z okazji dziesiątego jubileuszu targów pt. „20 lat Targów HaPeS – istotnym czynnikiem rozwoju technologii i rynku techniki płynowej” poprowadzona przez fachowców Korporacji Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych z Wrocławia. Wydarzeniu przewodniczył Pan Henryk Chrostowski, który katowicki HaPeS wspiera od początku istnienia.

Prestiż targom nadały liczne nowości i premiery produktowe wśród których w ramach rozstrzygniętego konkursu, organizowanego wspólnie z miesięcznikiem” Napędy i Sterowanie” wybrano najlepsze rozwiązania nadając im tytuł PRODUKT HaPeS. Za wieloletnią współpracę i nieocenioną pomoc uhonorowano wieloletnich wystawców, od lat współpracujące magazyny branżowe, CETOP Directory Europejski Komitet ds. Hydrauliki i Pneumatyki, Korporację Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych, Stowarzyszenie Inżynierów Techników i Mechaników Polskich oraz Panią Izabelę Tarasewicz z Hydrauliki i Pneumatyki.

  • HPS2
  • HPS4
  • HPS5